Štúdium na vysokej škole
Top 10 slovenských univerzít
Rozhodovanie kam smerovať svoje vysokoškolské vzdelanie môže byť rôzne. Mnohí sú rozhodnutí už od strednej školy, iní sa rozhodnú podľa názoru ich rodičov a potom sú tu ďalší, ktorí ani len netušia kam na vysokú školu a pri výbere tápu. Tým pádom môže rozhodovanie začať aj typickou otázkou napísanou v internetovom vyhľadávači: „najlepšia slovenská univerzita.“ Googlite, hľadáte, čítate, skúmate […]
čítajte viacPrihlášky na Vysokú školu DTI
Vysoká škola DTI ponúka uchádzačom o štúdium 4 úrovne štúdia. Klikni na to, o ktoré máš záujem a v ďalšom kroku vyplň údaje do príslušného formulára. Prihlášky podľa úrovne štúdia: Prihláška na bakalárske štúdium Prihláška na magisterské štúdium Prihláška na doktorandské štúdium Prihláška na rigorózne konanie (manažerské štúdium) Prihlášky nájdeš vždy na spodku stránky, kam ťa odkaz zavedie. […]
čítajte viacAkademické tituly a ich používanie
Na strednej škole oslovujete svojich pedagógov pani učiteľka či pani profesorka. Na vysokej škole to však s tým oslovovaním také jednoduché nie je. Pedagógov treba oslovovať podľa príslušných akademických titulov. Čo ktorý znamená a podľa ktorého osloviť?
čítajte viacŠtudovať dve školy naraz – áno či nie?
Prečo sa niekto rozhodne študovať dve školy naraz? Veď už aj jedna dá zabrať. V súčasnosti je však takéto štúdium stále populárnejšie. Buď niekoho zobrali na viacero škôl a nevie si vybrať len jednu, alebo chce rozšíriť svoje uplatnenie, alebo môže na to mať úplne iný dôvod. Na čo však pri rozhodovaní o „dvojštúdiu“ myslieť?
čítajte viacVerejná vs. súkromná vysoká škola
Keď sa rozhodujete, kde pokračovať v štúdiu po strednej škole, nie je dôležitý len výber odboru, ale aj to, na aký druh vysokej školy sa vyberiete. Na výber máte verejné, súkromné alebo štátne vysoké školy.
čítajte viacPlagiátorstvo na Slovensku: čo o ňom neviete?
Internet dnes: nenahraditeľný nástroj dnešného študenta. Bez neho si už nevieme predstaviť ani jednu seminárku či záverečnú prácu. S jeho nástupom sa však vyostrila otázka autorských práv a s nimi spojenými plagiátmi. Kto a ako určuje, čo je plagiát, ako správne citovať, kde sa zhromažďujú záverečné práce všetkých študentov? Pozn. Článok bol 29. 10. 2016 aktualizován. (kav)
čítajte viacAko čo najrýchlejšie na vysokej škole „zapadnúť“
Každý chce niekam patriť. Pokiaľ ste sa prihlásili na vysokú školu znamená to, že sa dostanete do úplne nového kolektívu. Vo vašej triede sa určite nájde skupina obľúbencov, knihomoľov, športovcov, krások a ďalších. Toto sú tipy, vďaka ktorým si získate nových priateľov a zapadnete do kolektívu.
čítajte viacPrváci, toto je vaše desatoro
Podarilo sa vám úspešne zmaturovať a stali ste sa študentmi vysokej školy? Zatiaľ si nedokážete ani predstaviť, koľko vecí sa vo vašom živote zmení. Stretnete nových ľudí, nájdete si medzi nimi priateľov a spolu môžete zažiť niekoľko krásnych a bezstarostných rokov. Prinášame vám preto desať dôležitých rád, ktoré sú pre vás, ako prvákov, dôležité.
čítajte viacTakéto sú poplatky na vysokých školách
Zvládli ste maturitné skúšky a prijali vás na vysokú školu. Vstupujete do úplne novej etapy života a je potrebné, aby ste vedeli kto a čo vlastne od vás môže počas vášho štúdia požadovať, aby ste otvorili peňaženku. Za akých podmienok môže byť vaše štúdium spoplatnené? Pomôcť vám môže najmä Zákon z 21. februára 2002 o vysokých školách.
čítajte viacKde hľadať zdroje pre bakalársku a diplomovú prácu
Pre napísanie dobrej diplomovej alebo bakalárskej práce budete najskôr potrebovať viac literatúry než ponúka vaša univerzitná, alebo mestská knižnica. Našťastie je jej internet plný. My sme sa pozreli na najzaujímavejšie akademické zdroje.
čítajte viac