Kam na druhý pokus?

Nedostali ste sa na zvolený odbor, alebo ste sa jednoducho nestihli prihlásiť? Ešte stále je šanca – niekoľko vysokých škôl totiž predĺžilo prijímacie konania i na august.

čítajte viac

Na letnú brigádu ešte nie je neskoro

S blížiacim sa letom, odovzdanými prácami a pribúdajúcimi známkami v indexoch sa mnohým študentom v hlave vynára otázka, čo s nadchádzajúcimi mesiacmi voľna. Tí, ktorí mysleli na letnú brigádu už mesiace dopredu, sú síce vo výhode, ani pre oneskorencov však ešte nič nie je stratené.

čítajte viac

Písomné maturity sa streli s veľkým rozhorčením

17. marec bol pre viacerých maturantov začiatok minimálne dvojdňového stresu. Tohtoročné písomné maturity môžeme literárne nazvať postupnou gradáciou napätia. Každý predmet pripravil pre študentov aj učiteľov nepríjemné prekvapenia, ktorých intenzita sa postupne zvyšovala. Očakávané uvoľnenie po úspešnom „zdolaní“ skúšky dospelosti nebolo také jednoznačné.

čítajte viac

Termíny na podanie prihlášok sú stále aktuálne

Nestihli ste podať prihlášku na vysokú školu vo februári? Nemusíte zúfať. Niektoré školy majú termíny na prijímanie prihlášok posunuté až do konca apríla alebo mája. Medzi nimi sú aj univerzity, ktoré sa každoročne umiestňujú na popredných priečkach v kvalite vysokoškolského štúdia.

čítajte viac

Keď univerzity otvárajú svoje dvere

Príslovie „Lepšie je raz vidieť, ako stokrát počuť“, sa v prípade návštevy univerzity počas Dňa otvorených dverí potvrdzuje na sto percent. V mesiacoch január a február už každoročne vysoké školy otvárajú uchádzačom svoje dvere a ponúkajú možnosť predčasne privoňať k vysokoškolskej pôde. Prísť sa pozrieť na svoje niekoľkoročné potenciálne pôsobisko by nemalo byť iba zámienkou ako sa uliať zo školy. Komu sú Dni otvorených dverí určené?

Možnosť stáže na Ministerstve školstva

Vysokoškoláci môžu absolvovať odbornú stáž na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu. Je príležitosťou spoznať činnosť ústredného orgánu štátnej správy. Ak Vás zaujíma verejná správa, právo, vzdelávanie, informatika alebo šport, je to vynikajúca príležitosť získať cenné skúsenosti priamo z praxe.

čítajte viac

Ministerstva školstva a práce slibuju Záruky pre mladých

Dušan Čaplovič a Ján Richter, ministri školstva, vedy, výskumu a športu a práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenska, podpísali memorandum o spolupráci pri zabezpečovaní systémových zmien v príprave ľudských zdrojov pre trh práce.

U – Multirank podrobne porovná 850 vysokých škôl

Európska komisia podporila vznik nového projektu hodnotenia univerzít celého sveta. Vďaka tomu, že sa zameriava na celé spektrum potrieb a kritérií a zahŕňa spätné väzby od desiatok tisíc študentov, má tento nový ranking šancu stať sa ideálnym prostriedkom pri výbere vysokej školy.

Súťaž pre študentov žurnalistiky

Študenti žurnalistiky sa tento víkend už 19. krát zúčastnili novinárskej súťaže Štúrovo pero. Dozvedeli sa výsledky v kategórii žurnalistický príspevok i školský časopis.

čítajte viac

Štipendium pre absolventov prestížnych univerzít

Ministerstvo školstva chce prilákať absolventov prestížnych svetových univerzít na pracovné pozície vo verejnej správe. Vybraných uchádzačov podporí štipendiom, ktorí sa za to zaviažu, že vo verejnej správe odpracujú aspoň tri roky. Tento návrh podalo Ministerstvo školstva, vláda o ňom má čoskoro rokovať.