Pozície v softvérovej firme, autorská práva

Nezabudnite na autorské práva použitých obrázkov prezentácie. Prezentáciu uložte na svoj disk aj na server pod názvom priezvisko. do prezentacie vlozime hyperlink na dany obrazok, ulozit to asi kazdy vie, ci? Menujte a charakterizujte pozície v softvérovej firme Analytik je zodpovedný za všetku teóriu týkajúcu sa produktu alebo jeho ucelenej časti. Býva ich zvyčajne viac a majú na […]

• do prezentacie vlozime hyperlink na dany obrazok, ulozit to asi kazdy vie, ci?

Menujte a charakterizujte pozície v softvérovej firme

Analytik

• je zodpovedný za všetku teóriu týkajúcu sa produktu alebo jeho ucelenej časti.
  • Býva ich zvyčajne viac a majú na starosti rôzne veci. Od udržiavania a kontroly dodržiavania požiadaviek, cez písanie dokumentov o celkovej funkčnosti produktu až po prípravu testovacích modelov spotrebiteľa.
  • je člen tímu, ktorý sa na všeobecnej úrovni stará o celý produkt a udržiava konzistentnosť s požiadavkami.

Dizajnér

• osoba, ktorá od analytika dostáva vstupné požiadavky na produkt a je zodpovedná za konkrétny dizajn produktu.
    • navrhuje výsledný tvar a funkčnosť produktu.

Animátor

• vytvára animované postavy, grafiku, stará sa o pohyblivosť postáv a pod.

Programátor

• môže aj animovať, ale väčšinou pretvára animáciu na programy, vytvára softvér.

Testovač

• testuje a spracováva prácu animátora a programátora dokopy, hľadá chyby v nimi vytvorenom softvéri.

Pokúste sa jeden diplom pre niektoré družstvo vytlačiť na tlačiarni. Aké máte možnosti? Súťaž

bude prebiehať v 3–5 miestnostiach školy (v telocvični, v učebniach informatiky a v klasickej triede). Navrhnite riešenia pre čo najrýchlejšie spracovanie výsledkov za jednotlivé súťažné kategórie, ktoré prebiehajú v rôznych časoch v rôznych miestnostiach počas celého dňa. ==

• Diplom spravime hromadnou korespondenciou v napr. Microsoft Worde, a vytlacime cez sietovu tlaciaren (ak chcu tlacit rozni ludia z roznych miest).
  • Pre spracovanie vysledkov pouzijeme napr. google tabulky, dame ich zdielat iba pre opravnenych pouzivatelov, aby k nim ini nemali pristup.

Za správnost a původ studijních materiálů neručíme.