Na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ učia významné osobnosti slovenskej vedy
Predstavte si miesto, kde sa prelína tradícia excelentného vzdelávania s inováciami, špičkovým výskumom a svetovou vedou. Práve taká je Prírodovedecká fakulta Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Ak ste niekedy uvažovali o štúdiu prírodných vied, tu je niekoľko dôvodov, prečo je táto fakulta tou pravou voľbou.
Špičkoví vedci, ktorí inšpirujú
Na fakulte nájdete osobnosti, ktoré posúvajú hranice ľudského poznania a menia svet vedy. Jednou z nich je profesor Martin Orendáč, ocenený titulom Vedec roka 2023. Ocenenie získal za svoj významný prínos v oblasti molekulového a nízkorozmerného magnetizmu, čo je multidisciplinárna oblasť spájajúca fyziku, chémiu, materiálovú vedu a kvantové technológie. Profesor Orendáč má za sebou rozsiahlu publikačnú činnosť v prestížnych vedeckých časopisoch a zároveň vedie výskumné oddelenie na fakulte, ktorého unikátne laboratóriá využívajú odborníci zo Slovenska aj zo zahraničia. Predstavte si, že by ste mohli pracovať pod jeho vedením, učiť sa priamo od experta a podieľať sa na výskumoch, ktoré formujú budúcnosť vedy.
Prírodovedecká fakulta Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach má na svojom konte hneď dve hviezdy vedeckých cien roka 2023. Cenu v kategórii Mladá vedecká pracovníčka získala totiž doktorka Ivana Šišoláková za budovanie významnej medzinárodnej spolupráce a spolupráce so súkromným sektorom a za významný prínos v oblasti výskumu neenzymatických elektrochemických senzorov ako nových diagnostických metód. Doktorka Ivana Šišoláková je zároveň veľkou inšpiráciou pre mladých (budúcich) vedocov. Už dva roky po ukončení doktorandského štúdia bola finalistkou ESET Science Award a jej tím EDEVIR získal ocenenie vedecko-technický tím roka 2021. Momentálne vedie medzinárodný projekt TERRITORY, ktorý spája univerzity a firmy z viacerých krajín.
Práve výučba a nové poznatky sprostredkované aktívnymi vedcami patria k najväčším prínosom štúdia na vysokej škole. Vďaka nim máte možnosť nielen sledovať neustály vývoj a inovácie vo svete okolo vás, ale aj aktívne sa zapájať do skutočných výskumných projektov, ktoré majú potenciál ovplyvniť vedu, technológie alebo dokonca každodenný život.
Prístup k špičkovým laboratóriám a technológiám
Jednou z najväčších výhod štúdia na tejto fakulte je prístup k unikátnym laboratóriám a najmodernejšej infraštruktúre. Tu sa teória okamžite mení na prax. Fakulta disponuje prístrojmi umožňujúcimi experimenty pri extrémne nízkych teplotách či technológiami na vývoj inovatívnych riešení v zdravotníctve a priemysle. Ako študenti sa môžete priamo zapojiť do výskumu a nadobudnúť zručnosti, ktoré vám otvoria dvere k medzinárodnej kariére. Prírodovedecká fakulta Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach vám tak poskytne nielen kvalitné teoretické vzdelanie, ale aj praktické skúsenosti, ktoré sú kľúčové pre vašu budúcu kariéru.
Prečo si vybrať Prírodovedeckú fakultu Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach?
Ak vás fascinujú biológia, fyzika, chémia, geografia, informatika, matematika, ekológia alebo pedagogika, Prírodovedecká fakulta Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach je pre vás tou správnou voľbou. Štúdium pod vedením špičkových vedcov, zapojenie do medzinárodných projektov a prístup k najmodernejším technológiám vám poskytnú nielen kvalitné vzdelanie, ale aj skúsenosti, ktoré vás pripravia na úspešnú kariéru. Neváhajte a navštívte web pre uchádzačov, kde nájdete všetky potrebné informácie. Potom už nezostáva nič iné, ako si podať prihlášku.
Ďalšie články k téme
Baví ťa veda a technika? Odprezentuj svoju prácu na AMAVETe!
Festival vedy a techniky AMAVET bude tento rok oslavovať svoje 27. narodeniny a môžeme ho považovať za sviatok mladých vedátorov. Ide o prehliadku najlepších projektov, ktoré postúpili z krajských kôl až na na celoštátne finále. Organizátorom festivalu je Asociácia pre mládež, vedu a techniku. Tento festival je vstupnou bránou na najprestížnejšie svetové súťaže vedeckých prác […]
čítajte viacZelené strechy sú podľa vedcov z PriF UK plné prekvapení
Zelené strechy sú čoraz populárnejšie, a to nielen na verejných budovách, ale aj na súkromných domoch. Slúžia ako tepelná izolácia, chránia strechu, zadržiavajú dažďovú vodu a ponúkajú mnohé ďalšie výhody. Málokto si však uvedomuje, že sú zároveň domovom pre rôzne druhy hmyzu a iných živočíchov. Touto témou sa zaoberajú vedci z Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského […]
čítajte viac