Cestovateľská výzva Európskej únie DiscoverEU je späť

10. 10. 2024 | Aktuality
Cestovateľská výzva Európskej únie DiscoverEU je späť

Tradičná príležitosť precestovať Európu opäť prichádza s novým kolom prihlášok. Európska únia v rámci programu Erasmus+ ponúka mladým občanom a rezidentom Európskej únie a pridružených krajín možnosť spoznávať okolité krajiny. Víťazi tejto súťaže získajú preukaz DiscoverEU a môžu vyraziť na cestu po Európe v období od 1. marca 2025 do 31. mája 2026. Hlavným lákadlom je 30-dňový cestovný lístok na vlaky. Okrem toho však víťazi získajú aj zľavy na kultúrne podujatia, vzdelávacie aktivity, šport, miestnu dopravu, ubytovanie a stravu. Prihlášky je možné podávať do 16. októbra.

Ako to funguje?

Každý rok môžu o túto príležitosť žiadať mladí ľudia, ktorí majú 18 rokov. Pre tento rok to znamená, že o účasť môžu žiadať tí, ktorí sa narodili od 1. januára 2006 do 31. decembra 2006. Podmienkou je aj občianstvo alebo trvalý pobyt v jednej z krajín Európskej únie, alebo v pridružených krajinách: Island, Lichtenštajnsko, Nórsko, Severné Macedónsko, Srbsko a Turecko, ktoré sú súčasťou programu Erasmus+. Súčasťou prihlášky je aj kvíz.

Ak ste skupina kamarátov, môžete sa prihlásiť aj spoločne.

Všetky dôležité informácie a podrobnosti nájdete na stránkach programu.

Nenechajte si túto jedinečnú príležitosť ujsť a vyplňte prihlášku do 16. októbra!