Vysoká škola

Zorientujte sa na VŠ

Začiatok akademického roka sa nezadržateľne blíži. Mnohí sa najmä tešia na novú školu, nové prostredie, nových ľudí, iní sú plní obáv, ako to všetko zvládnu a čo najrýchlejšie sa zabehnú do vysokoškolského kolobehu. Prečítajte si pár rád, ktoré vám pomôžu zorientovať sa.

U – Multirank podrobne porovná 850 vysokých škôl

Európska komisia podporila vznik nového projektu hodnotenia univerzít celého sveta. Vďaka tomu, že sa zameriava na celé spektrum potrieb a kritérií a zahŕňa spätné väzby od desiatok tisíc študentov, má tento nový ranking šancu stať sa ideálnym prostriedkom pri výbere vysokej školy.

Úroveň slovenského školstva

Ako vychádzajú z hodnotenia agentúr slovenské fakulty, aká je spokojnosť študentov s podmienkami štúdia na Slovensku a aké sú sociálne podmienky štúdia u nás? Ako obstojíme v porovnaní s ostatnými krajinami EÚ?