Univerzita Komenského v Bratislavě

Takto sa býva v Bratislave na internátoch

Prijali vás na vysokú školu, ktorá sa nachádza v slovenskej metropole – Bratislave? Okrem toho, že budete musieť riešiť nové prostredie v škole, s najväčšou pravdepodobnosťou vás čaká aj bývanie na jednom z tamojších internátnych zariadení. Nebojte sa toho, že už nebudete mať pravidelne navarené, skutočný život so sebou prináša množstvo problémov s ktorými sa budete musieť vyrovnať. Ubytovanie a po ukončení akademického roka odubytovanie pre vás budú tými najznámejšími pojmami. Pokiaľ všetko s gráciou zvládnete, môžete sa tešiť na neustále stretávanie nových ľudí na chodbách alebo kuchynkách. Potom sa známymi pojmami stanú kuchynkovice, chodbovice a podobné akcie. Hlavne sa nevystrašte! Ako a kde teda bývajú študenti v Bratislave?

čítajte viac

Ktoré VŠ ešte prijímajú prihlášky?

Patríte medzi maturantov, ktorí si do konca februára nestihli podať prihlášky na vysoké školy? Nebojte sa, na niektoré odbory by ste sa ešte stále mohli dostať. Váš sen študovať tak ešte stále žije, tentokrát si však dajte záležať na každom jednom detaile. Ide predsa o to najpodstatnejšie – vašu budúcnosť. Práve preto sa snažte nájsť si čas na to, aby ste si mohli preštudovať ponuku študijných programov, na ktoré ešte stále prijímajú prihlášky záujemcov z radov maturantov.

čítajte viac

Študuj doma: Čo ťa čaká v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach?

Prvé rozhodnutie pri výbere vysokej školy už v tvojom prípade padlo. Výber lokality sa ti podarilo zúžiť na Slovenskú republiku. Rozhodol/a si sa dôverovať nášmu školstvu a aj preto zatiaľ neplánuješ odísť kvôli štúdiu za hranice svojej domoviny? Pokiaľ sa so všetkým, čo je vyššie uvedené stotožňuješ mal/a by si dôkladne zvážiť svoje možnosti. Nemal/a by si samozrejme zabúdať na všetky aspekty, ktoré ťa budú počas tvojho štúdia neustále ovplyvňovať, či už to bude ponuka knižničného katalógu, kvalitný spoločenský život študentov alebo samotná atmosféra mesta. Je toho však oveľa viac.

čítajte viac

(Ne)výhody a možnosti štúdia v slovenských mestách

Odchod z tepla domova na vysokú školu býva zložitý. Okrem toho, že sa ku vám približuje realita samostatnosti, je dokonca nutné, aby ste si celý svoj doterajší život zabalili do jednej veľkej tašky, prípadne kufra. Vaša batožina sa rovnako ako vy po pár hodinách cestovania po krajine ocitne na novom, zo začiatku na úplne cudzom mieste. Pokiaľ pochádzate z krásnych končín akéhokoľvek slovenského malomesta, už v prvých minútach sa budete musieť zoznámiť s vecami, akými sú napríklad neustály ruch alebo nevyspytateľnosť mestskej hromadnej dopravy, ktorá raz príde včas a inokedy vás prinúti utekať rýchlejšie, ako Forrest Gump.

čítajte viac

Ako si vybrať: Súkromná alebo verejná vysoká škola?

S novým rokom opäť prichádza aj obdobie, počas ktorého si budete podávať záväzné prihlášky na vysoké školy. Pre mnohých z vás práve tento životný krok znamená splnenie svojich snov. Túžite predsa objavovať nové miesta a spoznávať zaujímavých ľudí. Práve kvôli množstvu podobných aspektov toto rozhodnutie nepatrí medzi tie jednoduché. Vybrať si predsa máte budúcnosť a smer, ktorým sa chcete v živote uberať. Predtým, než sa pevne rozhodnete by ste mali poznať všetky svoje možnosti.