Ako sa učiť efektívne?

Vysoká škola vám prinesie okrem úsmevných zážitkov aj tie, na ktoré raz nebudete chcieť spomínať. Pravdaže ide o dni skúškového obdobia, ktorým končí ako každý zimný tak aj letný semester školy. Vtedy študenti na internátoch stíchnu a prestanú sa tak často stretávať. Každý jeden totiž túži uspieť a získať to správne písmenko. Vlastne niekedy stačí, keď je jedno.

Rozhovor: Leto v USA vďaka programu Work and Travel

Sylvia Lesňáková je šikovná mladá žena, ktorá úspešne absolvovala inžiniersky stupeň odboru Potraviny, hygiena, kozmetika na Fakulte chemickej a potravinárskej technológie Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Po štátniciach sa rozhodla, že ešte ako čerstvá absolventka vyskúša program Work and Travel. Vďaka nemu dostala možnosť pracovať v Spojených štátoch amerických.

Perličky od maturantov

Maturitná skúška potrápi okrem vašich vedomostí aj nervy. Stres je výrazným faktorom, ktorý dokáže ovplyvniť výsledok odpovede, a aj vďaka nemu niekedy nastanú naozaj vtipné momenty, na ktoré študenti zabudnú len málokedy.

čítajte viac

Zlepšite svoje šance na prijatie

Prichádza obdobie, počas ktorého sa podávanie prihlášok na slovenské alebo zahraničné vysoké školy zintenzívni. Každý z vás bude pociťovať stres z toho, či sa rozhodol správne a aké sú reálne šance na vaše prijatie. Dôležitá je pre vás prihláška ale aj životopis. Prezradia o vás oveľa viac, než si vôbec myslíte.

Takto pripravíte nezabudnuteľnú stužkovú

Košele, kravaty, profesor dojatý… Známa pieseň od slovenskej skupiny Elán vám určite prezrádza, že sa blíži najobľúbenejšie obdobie študentov na stredných školách. Nastáva čas stužkových slávností. Na prípravu tohto nezabudnuteľného zážitku potrebujete hlavne pevné nervy a dobrú náladu. Verte či nie ale práve stužková preverí schopnosť vzájomnej spolupráce vo vašej triede.

čítajte viac

Ako čo najrýchlejšie na vysokej škole “zapadnúť”

Každý chce niekam patriť. Pokiaľ ste sa prihlásili na vysokú školu znamená to, že sa dostanete do úplne nového kolektívu. Vo vašej triede sa určite nájde skupina obľúbencov, knihomoľov, športovcov, krások a ďalších. Toto sú tipy, vďaka ktorým si získate nových priateľov a zapadnete do kolektívu.

Študenti pozor! Takto ušetríte

Vysokoškolský život nie je jednoduchý. Väčšina z vás opustí obydlia svojich rodičov a vydá sa cestou samostatnosti. Okrem toho, že už v chladničke nenájdete potraviny od výmyslu sveta, budete sa musieť naučiť žiť z vreckového. Toto sú rady, vďaka ktorým ušetríte.

čítajte viac

Riaditeľka gymnázia: Na ústnu maturitu sa pripravujte priebežne

Nepodceňujte prípravu na maturitnú skúšku! Mgr. Ľuboslava Lacjaková je riaditeľkou slovenského skvostu – Prvého slovenského literárneho gymnázia (PSLG) v Revúcej. V rozhovore nám porozprávala o jednej veľmi výnimočnej škole ale aj o priebehu obávanej skúšky dospelosti – maturity.

čítajte viac

Neváhajte! Podajte si prihlášku na poslednú chvíľu

Ešte stále ste si nepodali prihlášku na vysokú školu? Vybavovanie na poslednú chvíľu síce nebude jednoduché ale zároveň ani nemožné. Mali by ste si preto urýchlene nájsť čas na vyriešenie tohto problému. Už to viac neodkladajte.

čítajte viac

Študenti pozor! Čakajú na vás tieto zľavy

Povinnosti… Okrem tých na vás však počas denného štúdia na vysokej škole alebo univerzite čakajú aj vaše práva. Ako študenti si totiž budete môcť uplatniť niekoľko zaujímavých zliav. Pripravte sa preto na to, že budete za lacnejšie cestovať ale aj nakupovať.