Slovenskí študenti

Ako sa učiť efektívne?

Vysoká škola vám prinesie okrem úsmevných zážitkov aj tie, na ktoré raz nebudete chcieť spomínať. Pravdaže ide o dni skúškového obdobia, ktorým končí ako každý zimný tak aj letný semester školy. Vtedy študenti na internátoch stíchnu a prestanú sa tak často stretávať. Každý jeden totiž túži uspieť a získať to správne písmenko. Vlastne niekedy stačí, keď je jedno.

čítajte viac

Takto sa býva v Bratislave na internátoch 2.časť

S nástupom na vysokú školu vás čaká aj nový režim. Budete sa musieť osamostatniť a zvyknúť si na to, že sa o izbu už nedelíte so svojim súrodencom ale s celkom novým a cudzím človekom. Krásnu kuchyňu, ktorá sa nachádza v pohodlí vášho domova, vystrieda kuchynka na chodbe a rad hladných študentov, ktorí nestihli večeru v jedálni a preto si prišli pripraviť pokrmy rôzneho druhu práve do tejto miestnosti. Nenechajte sa však odstrašiť, mladí ľudia si dokážu spoločne strávený čas na internátoch spríjemniť napríklad spevom, hrou na hudobné nástroje alebo odovzdávaním vzácnych kuchárskych vedomostí ďalším generáciám chemikov, fyzikov, matematikov alebo tlmočníkov. V Bratislave môžete bývať hneď na niekoľkých internátoch. V minulej časti ste sa dozvedeli o Štúráku, Átriových domkoch, Manželských internátoch, ubytovacom zariadení Slovenskej zdravotníckej univerzity ale aj o Študentskom domove Mladá garda. V druhej časti vám prinesieme informácie o ďalších možnostiach ubytovania študentov v metropole Slovenska.

čítajte viac