Poplatky

Štúdium na slovenských vysokých školách – zadarmo?!

V terajších dňoch pandémie, možno ešte o niečo viac rozmýšľame, za čo všetko by sme mali byť vďační a nebrať to ako samozrejmosť. Štúdium by jednoznačne malo byť jednou z takýchto vecí. Slovenský študent si pravdepodobne ani len neuvedomí, že poplatky za štúdium na slovenských univerzitách, ktoré predstavujú len určité poplatky spojené s prihláškami a …

čítajte viac

Tieto banky vám ponúkajú výhodné účty

Potrebujete si založiť výhodný účet, na ktorý by vám mesačne mohli rodičia posielať peniaze alebo vám naň bude chodiť výplata z brigád? Rôzne slovenské banky ponúkajú balíky produktov pre mladých ľudí a my sme ich pre vás zmapovali.

čítajte viac

Takéto sú poplatky na vysokých školách

Zvládli ste maturitné skúšky a prijali vás na vysokú školu. Vstupujete do úplne novej etapy života a je potrebné, aby ste vedeli kto a čo vlastne od vás môže počas vášho štúdia požadovať, aby ste otvorili peňaženku. Za akých podmienok môže byť vaše štúdium spoplatnené? Pomôcť vám môže najmä Zákon z 21. februára 2002 o vysokých školách.

Poplatky na vysokej škole

Kto a za čo od Vás môže požadovať počas štúdia, aby ste otvorili peňaženku? Za akých podmienok môže byť Vaše štúdium spoplatnené?