Študium na vysokej škole v SR Zveřejni článek na Facebooku Zveřejni článek na Delicious Zveřejni článek na Linkuj.cz Zveřejni článek na Twitteru

Študium na vysokej škole v SR

Ďalšie články sekcie

Úroveň slovenského školstva Vydané:21.12. 2012 7:49

Úroveň slovenského školstva

Ako vychádzajú z hodnotenia agentúr slovenské fakulty, aká je spokojnosť študentov s podmienkami štúdia na Slovensku a aké sú sociálne podmienky štúdia u nás? Ako obstojíme v porovnaní s ostatnými krajinami EÚ?

Čerstvý absolvent alias štúdium končí Vydané:21.12. 2012 3:46

Čerstvý absolvent alias štúdium končí

Moje štúdium sa chýli ku koncu alebo som si odniesla zo študijného diplom a som teda čerstvým absolventom.Lenže čo teraz? Chcem prerušiť štúdium, zmeniť odbor, nadviazať ďalším vzdelávaním, pracovať? V článku krátky exkurz do možností, keď sa ocitnete na tomto životnom rázcestí.

Zahraničné stáže Vydané:19.12. 2012 9:14

Zahraničné stáže

Pracovné, študijné, výskumné, výmenné, dobrovoľné… Skúsenosti v oblasti vzdelania, z praxe, ale aj tie „ľudské“. To všetko môžete získať, ak sa chystáte počas štúdia alebo krátko po jeho skončení vycestovať do zahraničia. Jedinečná možnosť, výzva a podnetná cesta, ako sa nedostať na dráhu vysoká škola – titul – úrad práce.

Zdroje informácií a pramene dneška Vydané:6.12. 2012 9:03

Zdroje informácií a pramene dneška

Kde hľadať informácie pre Vaše seminárne práce, eseje a iné texty, ktorých na vysokej napíšete desiatky? Predstava, že dostanete zadanie seminárnej práce a vyberiete sa do knižnice so zápisníkom, ceruzkou a gumou, je už dávno passé. Dnes sa treba zorientovať v novinkách a trendoch, do ktorých Vás budú tlačiť nielen Vaši pedagógovia, ale jednoducho vývoj nových médií a technológií. Treba počítať s tým, že bez angličtiny aspoň minimálnej počítačovej gramotnosti sa neobídete.

Prvé skúšky na vysokej škole Vydané:3.12. 2012 9:44

Prvé skúšky na vysokej škole

V tomto článku nájdete informácie, ktoré by sa Vám mohli hodiť po nástupe do školy, a to predovšetkým v skúškových situáciách. Viete, ako to na skúške prebieha? Viete, ako sa pripravovať na testy a viete, či ste skôr na „okecávacie“ skúšky alebo „zaškrtávacie“?

Vysoká škola: skúška vôle a motivácie Vydané:13.11. 2012 10:33

Vysoká škola: skúška vôle a motivácie

Na vysokej Vás čaká jedna zásadná zmena: nikto Vás už, bohužiaľ alebo našťastie, nebude tlačiť do domácich úloh a plnenia Vašich povinností. Podmienky bývajú jasne dané: buď seminárnu prácu odovzdáš alebo sa Ti predmet neuzná. Buď sa na zápočtovú písomku naučíš, alebo nebudeš pripustený ku skúške. Nič osobné. Pre niekoho vysnívaná úľava, na ktorú čakal, pre niekoho chýbajúci bič nad hlavou, bez ktorého sa nevyburcuje k žiadnej činnosti. Ak to o sebe ešte neviete, zistite, ktorý ste typ, mohlo by Vám to podstatne uľahčiť život.

« Prechádzajúci 1 14 23 24 25 26 27 Nasledujúci » Aktuálna stránka: 26 Článkov celkom: 166

Odporúčame

Facebook

Chcete vedieť ako prví o novinkách na serveri, o tom, čo robíme a kde sa s nami môžete stretnúť? Pripojte sa k nám na Facebooku.

Akékoľvek použitie obsahu vrátane prevzatia, šírenia či ďalšieho sprístupňovania článkov a fotografií je bez súhlasu jednateľa serveru VysokeSkoly.sk zakázané.

Copyrights: VysokeSkoly.sk
Design:divDesign.cz
2017